CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI
1
TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
KANDUNGAN
IMPAK/
ATATAN
Tahun 5B
8.00-8.30
Pendidikan Jasmani
Modul:
Kecergasan
Tajuk:
Nadi Saya
Standard Pembelajaran:
3.1.1, 4.1.1,5.1.5
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid
berkebolehan melakukan aktiviti fizikal berpandukan
konsep kecergasan.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
1. Memanaskan badan (Kandang dan sarang)
2. Stesen empat penjuru:
a) Lari ulang alik
b) Lompat bintang
c) Jengkit setempat
d) Lentik belakang ubah suai
3. Permainan kecil-”Lumba Kereta”
4. Mengambil kadar nadi
5. Menyejukkan badan.
Elemen Merentas Kurikulum:
Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan
Bahan Bantu Belajar:
Kon, Pundi kacang, Gelung rotan, Tilam, Jam randik
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
TP1 dan TP2
Refleksi:
28/30 orang murid
dapat melakukan
aktiviti fizikal
yang telah
ditetapkan.
2 orang murid
diberi pemulihan.
CONTOH RPH PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
KANDUNGAN
IMPAK/
CATATAN
Tahun 5B
8.00-8.30
Pendidikan Jasmani
Modul:
Gimnasik Asas
Tajuk:
Lombol Kangkang
Standard Pembelajaran:
1.1.1,2..11,5.4.7
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid
berkebolehan kemahiran hambur dan pendaratan
dengan betul.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
1. Memanaskan badan (Lompat bintang)
2. Stesen panas:
a) Lompat melepasi halangan
b) Menggapai bintang
3. Permainan kecil-”Sayalah bintang”
4. Menyejukkan badan.
Elemen Merentas Kurikulum:
Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan
Bahan Bantu Belajar:
Wisel, Peti Lombol, Kon, Tilam,
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Tiada pentaksiran
Refleksi:
28/30 orang murid
dapat melakukan
hambur dn darat
dengan betul.
2 orang murid
diberi pemulihan.

Contoh rph pen. jasmani tahun 5

  • 1.
    CONTOH RPH PENDIDIKANJASMANI 1 TAHUN/ MASA/ MATA PELAJARAN KANDUNGAN IMPAK/ ATATAN Tahun 5B 8.00-8.30 Pendidikan Jasmani Modul: Kecergasan Tajuk: Nadi Saya Standard Pembelajaran: 3.1.1, 4.1.1,5.1.5 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berkebolehan melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep kecergasan. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: 1. Memanaskan badan (Kandang dan sarang) 2. Stesen empat penjuru: a) Lari ulang alik b) Lompat bintang c) Jengkit setempat d) Lentik belakang ubah suai 3. Permainan kecil-”Lumba Kereta” 4. Mengambil kadar nadi 5. Menyejukkan badan. Elemen Merentas Kurikulum: Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan Bahan Bantu Belajar: Kon, Pundi kacang, Gelung rotan, Tilam, Jam randik Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: TP1 dan TP2 Refleksi: 28/30 orang murid dapat melakukan aktiviti fizikal yang telah ditetapkan. 2 orang murid diberi pemulihan.
  • 2.
    CONTOH RPH PENDIDIKANJASMANI TAHUN/ MASA/ MATA PELAJARAN KANDUNGAN IMPAK/ CATATAN Tahun 5B 8.00-8.30 Pendidikan Jasmani Modul: Gimnasik Asas Tajuk: Lombol Kangkang Standard Pembelajaran: 1.1.1,2..11,5.4.7 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berkebolehan kemahiran hambur dan pendaratan dengan betul. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: 1. Memanaskan badan (Lompat bintang) 2. Stesen panas: a) Lompat melepasi halangan b) Menggapai bintang 3. Permainan kecil-”Sayalah bintang” 4. Menyejukkan badan. Elemen Merentas Kurikulum: Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan Bahan Bantu Belajar: Wisel, Peti Lombol, Kon, Tilam, Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: Tiada pentaksiran Refleksi: 28/30 orang murid dapat melakukan hambur dn darat dengan betul. 2 orang murid diberi pemulihan.