RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
                        (MASALAH PENDENGARAN)

Mata Pelajaran dan Kelas :      Bahasa Isyarat Komunikasi - Tahun 1
Tema dan Topik           :      Kemahiran Pra Psikomotor – Motor Kasar
Masa                     :      9.00-9.30 pagi (30 minit)

Standard Pembelajaran     :     1.1.3, 1.1.4

Objektif Pembelajaran     :     Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid
                                dapat:
                                i.     Melakukan pergerakan motor kasar dalam
                                       aktiviti pembelajaran dengan betul
                                ii.    Menyelaraskan koordinasi mata-tangan.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
                                 1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan
                                    dan diterangkan tentang cara-cara asas bermain
                                    ‘Batu Seremban’.
                                 2. Murid melakukan beberapa pergerakan seperti
                                    pergerakan pembesaran tumbuh-tumbuhan (biji
                                    benih) atau pergerakan alam semula jadi seperti
                                    pergerakan angin atau pergerakan haiwan
                                    menyambar.
                                 3. Murid bermain permainan yang telah disediakan
                                    oleh guru dalam beberapa setesen.

EMK                       :       Kreativiti, Keusahawanan, Nilai Murni, Pendidikan
                                  Alam Sekitar
Bahan Bantu Belajar / Media     :    Doh, pundi kacang, bola kecil.

Penilaian P& P            :   Penilaian dibuat dengan menggunakan borang senarai
                              semak dan pemerhatian guru.

Refleksi                  :   5 orang murid dapat mencapai standard yang tetapkan
                              sementara 2 orang murid lagi akan diberi pemulihan
                              selepas waktu pengajaran dan pembelajaran.

Rph masalah pendengaran

  • 1.
    RANCANGAN PELAJARAN HARIANKSSR (MASALAH PENDENGARAN) Mata Pelajaran dan Kelas : Bahasa Isyarat Komunikasi - Tahun 1 Tema dan Topik : Kemahiran Pra Psikomotor – Motor Kasar Masa : 9.00-9.30 pagi (30 minit) Standard Pembelajaran : 1.1.3, 1.1.4 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: i. Melakukan pergerakan motor kasar dalam aktiviti pembelajaran dengan betul ii. Menyelaraskan koordinasi mata-tangan. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: 1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan diterangkan tentang cara-cara asas bermain ‘Batu Seremban’. 2. Murid melakukan beberapa pergerakan seperti pergerakan pembesaran tumbuh-tumbuhan (biji benih) atau pergerakan alam semula jadi seperti pergerakan angin atau pergerakan haiwan menyambar. 3. Murid bermain permainan yang telah disediakan oleh guru dalam beberapa setesen. EMK : Kreativiti, Keusahawanan, Nilai Murni, Pendidikan Alam Sekitar Bahan Bantu Belajar / Media : Doh, pundi kacang, bola kecil. Penilaian P& P : Penilaian dibuat dengan menggunakan borang senarai semak dan pemerhatian guru. Refleksi : 5 orang murid dapat mencapai standard yang tetapkan sementara 2 orang murid lagi akan diberi pemulihan selepas waktu pengajaran dan pembelajaran.