Конспект уроку
7 клас
Формули скороченого
множення.
Квадрат двочлена
Цілі:
Навчальна: домогтися розуміння і засвоєння формул «
квадрат суми двох виразів» та « квадрат різниці двох
виразів»; сформувати вміння застосовувати ці формули для
перетворення квадрата двочлена на многочлен
стандартного вигляду
Розвивальна: формувати вміння орієнтуватися у різних
ситуаціях; розвивати увагу; логічне мислення, пам’ять
Виховна: виховувати зацікавленість у пізнанні нового,
творчого ставлення до справи,прищеплювати культуру
математичних записів
Очікувані результати: учні повинні вміти застосовувати
формули квадрата суми й квадрата різниці для раціональних
обчислень, тотожних перетворень
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок
Обладнання: роздавальний матеріал,підручник
Хід уроку
І. Організаційний етап
 Привітання
 Перевірка присутності учнів у класі
 Перевірка готовності класу до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
 Перевірка письмового завдання біля дошки
 Виконання завдань, аналогічних домашнім
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант
Варіант 1 Варіант 2
1. Подайте у вигляді степеня
добуток
1. Подайте у вигляді степеня
добуток
1) b · b ; 2) 7a · 7a ; 3) ( x+2 )( x+2 ) 1) m · m ; 2) 8n · 8n ; 3) ( 5 - y) 5 - y )
2. Запишіть у вигляді виразу : 2. Запишіть у вигляді виразу :
1 ) квадрат суми чисел a і b ;
2 ) квадрат суми чисел 5х і 3 ;
3 ) квадрат різниці чисел 3а і 2b ;
4 ) суму квадратів чисел b і c.
1 ) квадрат суми чисел m і n ;
2 ) квадрат суми чисел 2y і 1 ;
3 ) квадрат різниці чисел 2x і 3y ;
4 ) суму квадратів чисел a і d.
3. Запишіть у вигляді одночлена
стандартного вигляду :
3. Запишіть у вигляді одночлена
стандартного вигляду :
1 ) подвоєнний добуток чисел m і
3n ;
2 ) подвоєнний добуток чисел 2а і
-3b ;
3 ) квадрат чисел : 2х ; - 7а ;
2
3
b.
1 ) подвоєнний добуток чисел b і 2c
;
2 ) подвоєнний добуток чисел -3x і
2y ;
3 ) квадрат чисел : 3b ; - 6y ;
3
4
a.
IV.Формулювання теми, мети й завдань уроку;
мотивація навчальної діяльності
 Оголошення теми уроку
 Формулювання разом з учнями мети й завдань уроку
 Мотивація навчальної діяльності
Чи можете ви без калькулятора швидко порахувати значення
виразу 1992
? Можу вам відразу дати відповідь: 39 601. Відкрию
секрет : так швидко обчислити мені допомогла формула, з якою
ви сьогодні познайомитися
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
План викладання нового матеріалу
 Формула квадрату суми
 Формула квадрата різниці
 Приклади застосування формули ( a − b )2
Піднесемо до квадрата a + b. Для цього подамо вираз
( a + b )2
у вигляді добутку ( a + b ) ( a + b) і виконаємо
множення:
( a + b )2
= ( a + b )( a + b ) = a2
+ ab + ab +b2
= a2
+ 2ab + b2
Отже, ( a + b )2
= a2
+ 2ab + b2
!
Квадрат суми двох виразів дорівнює квадрату першого
виразу плюс подвоєнний добуток першого і другого
виразів плюс квадрат другого виразу
Наприклад:
( m + 2n)2
= m · m + 2 · 2mn + 2n · 2n = m2
+ 4mn + 4n2
Розглянемо тепер квадрат різниці. Оскільки різницю a – b
можна подати у вигляді суми a + ( - b ), то за формулою
квадрата суми маємо :
( a − b )2
= (a + ( −b ))2
= a2
+ 2a( −b ) + ( −b)2
= a2
− 2ab + b2
Отже, ( a − b )2
= a2
− 2ab + b2
!
Квадрат різниці двох виразів дорівнює квадрату першого
виразу мінус подвоєнний добуток першого і другого
виразів плюс квадрат другого виразу
Наприклад,
(3a − 2b)2
= 3a · 3a − 2 · 3a · 2b + 2b · 2b = 9a2
− 12ab + 4b2
VI. Первинне закріплення матеріалу
 Виконання усних вправ
1. Прочитайте вираз
(𝐚 + 𝐝 )𝟐
; 𝐚𝟐
+ 𝟓𝟐
; 𝐝𝟐
− 𝐧𝟐
;
2. Подайте у вигляді многочлена
( b − c )2
;
(a + 3 g)2
 Робота учнів біля дошки
Підручник §16. Вправи № 537 – 547 ( з
коментуванням )
VII. Підсумок уроку
 Завдання учням
Заповніть пропуски так , щоб отриманим правильну
рівність
А ) ( m − ⋯ )2
= m2
− 20m + …2
;
Б ) ( … + а )2
= 252
+ … + а2
VIII. Домашнє завдання
 Завдання для всього классу
Підручник §16. Вправи № 548 – 550
 Індивідуальне завдання
Підготувати історичну довідку про застосування
формул квадрата двочлена у давнину

More Related Content

PDF
Νεοελληνικη Γλώσσα Β΄ Γυμνασίου: Γραμματική - Συντακτικό
PDF
Γλώσσα Ε΄- Επανάληψη 6ης Ενότητας: ΄΄Οι φίλοι μας, οι φίλες μας΄΄
PPTX
PDF
συντακτικό
PPTX
ασκήσεις στα απρόσωπα ρήματα και στο κατηγορούμενο
PPSX
υποκ ρημα-αντικ
PPTX
Οι τελικές προτάσεις
DOCX
παρώνυμα
Νεοελληνικη Γλώσσα Β΄ Γυμνασίου: Γραμματική - Συντακτικό
Γλώσσα Ε΄- Επανάληψη 6ης Ενότητας: ΄΄Οι φίλοι μας, οι φίλες μας΄΄
συντακτικό
ασκήσεις στα απρόσωπα ρήματα και στο κατηγορούμενο
υποκ ρημα-αντικ
Οι τελικές προτάσεις
παρώνυμα

What's hot (10)

PDF
Γλώσσα Ε΄ 7.2. ΄΄Μουσικά όργανα΄΄
PDF
Αντωνυμίες
PPTX
ενότητα 10
PDF
Αντωνυμίες θεωρία
PPT
φίλοι από άλλες χώρες, τελικές συμπερασματικές προτάσεις
PDF
Γλώσσα Ε΄ 6.2. ΄΄Ιστορίες με φίλους΄΄
PDF
ευθύς – πλάγιος λόγος
PDF
Γλώσσα Ε΄ 7.1.΄΄ Εγώ σε συναυλία;΄΄
PPTX
ΑΝΤΩΝΥΜΙΕΣ
Γλώσσα Ε΄ 7.2. ΄΄Μουσικά όργανα΄΄
Αντωνυμίες
ενότητα 10
Αντωνυμίες θεωρία
φίλοι από άλλες χώρες, τελικές συμπερασματικές προτάσεις
Γλώσσα Ε΄ 6.2. ΄΄Ιστορίες με φίλους΄΄
ευθύς – πλάγιος λόγος
Γλώσσα Ε΄ 7.1.΄΄ Εγώ σε συναυλία;΄΄
ΑΝΤΩΝΥΜΙΕΣ
Ad

Viewers also liked (13)

PDF
underground_4-page_12142015_LR
PPT
PPTX
Evaluation Question 6
PPTX
Reduce Effort For Yourself
PPT
Colagenoze curs
PDF
IT Services
PDF
Наивный байесовский классификатор. Дерево решений. Случайный лес.
PDF
Сапин. Интеллектуальные агенты и обучение с подкреплением
PDF
Community detection (Поиск сообществ в графах)
DOCX
AJSchleichResume2016
PDF
แนวข้อสอบพระราชบัญญัติระเบียบข้าราชการพลเรือน พ.ศ.2551 (ชุดที่ 2)
PDF
Prikaz n358 03-08-2015
PDF
Newsletter Août 2014 - Papoti Papota
underground_4-page_12142015_LR
Evaluation Question 6
Reduce Effort For Yourself
Colagenoze curs
IT Services
Наивный байесовский классификатор. Дерево решений. Случайный лес.
Сапин. Интеллектуальные агенты и обучение с подкреплением
Community detection (Поиск сообществ в графах)
AJSchleichResume2016
แนวข้อสอบพระราชบัญญัติระเบียบข้าราชการพลเรือน พ.ศ.2551 (ชุดที่ 2)
Prikaz n358 03-08-2015
Newsletter Août 2014 - Papoti Papota
Ad

More from Andy Levkovich (20)

PDF
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
PDF
PPTX
16 днів проти насильства
PDF
PPTX
7 клас моделювання
PPTX
практична 6
PPTX
практична 5
PPTX
практична 4
PPTX
привітання для педагогічного колективу
PPTX
Туризм це стиль життя
PPTX
Що таке проект
PPT
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
PPTX
ікт в школі
PPTX
зно олімп проекти
PPTX
на сайт день матері
PPTX
природа на сайт
PPT
лIто 2016 (1)
PPT
твір опис 7 клас
PPT
презентация Iмiдж вчителя
PPT
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
16 днів проти насильства
7 клас моделювання
практична 6
практична 5
практична 4
привітання для педагогічного колективу
Туризм це стиль життя
Що таке проект
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
ікт в школі
зно олімп проекти
на сайт день матері
природа на сайт
лIто 2016 (1)
твір опис 7 клас
презентация Iмiдж вчителя
Iнновацii в бiлокамiнському нвк

Формули скороченого множення

  • 1. Конспект уроку 7 клас Формули скороченого множення. Квадрат двочлена
  • 2. Цілі: Навчальна: домогтися розуміння і засвоєння формул « квадрат суми двох виразів» та « квадрат різниці двох виразів»; сформувати вміння застосовувати ці формули для перетворення квадрата двочлена на многочлен стандартного вигляду Розвивальна: формувати вміння орієнтуватися у різних ситуаціях; розвивати увагу; логічне мислення, пам’ять Виховна: виховувати зацікавленість у пізнанні нового, творчого ставлення до справи,прищеплювати культуру математичних записів Очікувані результати: учні повинні вміти застосовувати формули квадрата суми й квадрата різниці для раціональних обчислень, тотожних перетворень Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок Обладнання: роздавальний матеріал,підручник Хід уроку І. Організаційний етап  Привітання  Перевірка присутності учнів у класі  Перевірка готовності класу до уроку ІІ. Перевірка домашнього завдання  Перевірка письмового завдання біля дошки  Виконання завдань, аналогічних домашнім ІІІ. Актуалізація опорних знань Математичний диктант Варіант 1 Варіант 2 1. Подайте у вигляді степеня добуток 1. Подайте у вигляді степеня добуток 1) b · b ; 2) 7a · 7a ; 3) ( x+2 )( x+2 ) 1) m · m ; 2) 8n · 8n ; 3) ( 5 - y) 5 - y ) 2. Запишіть у вигляді виразу : 2. Запишіть у вигляді виразу : 1 ) квадрат суми чисел a і b ; 2 ) квадрат суми чисел 5х і 3 ; 3 ) квадрат різниці чисел 3а і 2b ; 4 ) суму квадратів чисел b і c. 1 ) квадрат суми чисел m і n ; 2 ) квадрат суми чисел 2y і 1 ; 3 ) квадрат різниці чисел 2x і 3y ; 4 ) суму квадратів чисел a і d.
  • 3. 3. Запишіть у вигляді одночлена стандартного вигляду : 3. Запишіть у вигляді одночлена стандартного вигляду : 1 ) подвоєнний добуток чисел m і 3n ; 2 ) подвоєнний добуток чисел 2а і -3b ; 3 ) квадрат чисел : 2х ; - 7а ; 2 3 b. 1 ) подвоєнний добуток чисел b і 2c ; 2 ) подвоєнний добуток чисел -3x і 2y ; 3 ) квадрат чисел : 3b ; - 6y ; 3 4 a. IV.Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності  Оголошення теми уроку  Формулювання разом з учнями мети й завдань уроку  Мотивація навчальної діяльності Чи можете ви без калькулятора швидко порахувати значення виразу 1992 ? Можу вам відразу дати відповідь: 39 601. Відкрию секрет : так швидко обчислити мені допомогла формула, з якою ви сьогодні познайомитися V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу План викладання нового матеріалу  Формула квадрату суми  Формула квадрата різниці  Приклади застосування формули ( a − b )2 Піднесемо до квадрата a + b. Для цього подамо вираз ( a + b )2 у вигляді добутку ( a + b ) ( a + b) і виконаємо множення: ( a + b )2 = ( a + b )( a + b ) = a2 + ab + ab +b2 = a2 + 2ab + b2 Отже, ( a + b )2 = a2 + 2ab + b2 ! Квадрат суми двох виразів дорівнює квадрату першого виразу плюс подвоєнний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу Наприклад: ( m + 2n)2 = m · m + 2 · 2mn + 2n · 2n = m2 + 4mn + 4n2
  • 4. Розглянемо тепер квадрат різниці. Оскільки різницю a – b можна подати у вигляді суми a + ( - b ), то за формулою квадрата суми маємо : ( a − b )2 = (a + ( −b ))2 = a2 + 2a( −b ) + ( −b)2 = a2 − 2ab + b2 Отже, ( a − b )2 = a2 − 2ab + b2 ! Квадрат різниці двох виразів дорівнює квадрату першого виразу мінус подвоєнний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу Наприклад, (3a − 2b)2 = 3a · 3a − 2 · 3a · 2b + 2b · 2b = 9a2 − 12ab + 4b2 VI. Первинне закріплення матеріалу  Виконання усних вправ 1. Прочитайте вираз (𝐚 + 𝐝 )𝟐 ; 𝐚𝟐 + 𝟓𝟐 ; 𝐝𝟐 − 𝐧𝟐 ; 2. Подайте у вигляді многочлена ( b − c )2 ; (a + 3 g)2  Робота учнів біля дошки Підручник §16. Вправи № 537 – 547 ( з коментуванням ) VII. Підсумок уроку  Завдання учням Заповніть пропуски так , щоб отриманим правильну рівність А ) ( m − ⋯ )2 = m2 − 20m + …2 ; Б ) ( … + а )2 = 252 + … + а2 VIII. Домашнє завдання  Завдання для всього классу Підручник §16. Вправи № 548 – 550
  • 5.  Індивідуальне завдання Підготувати історичну довідку про застосування формул квадрата двочлена у давнину